MASİS Genel Merkezi törenle açıldı

Maden firmalarının iştirakiyle madencilik sektörünün ilk işveren sendikası olarak 2018 yılı sonunda Ankara’da kurulan Maden Sanayii İşverenleri Sendikası (MASİS) gerçekleştirilen törenle genel merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen açılış törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Şeref KALAYCI, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet ERDEM, Meclis İdare Amiri Erkan HABERAL, TBMM Kit Komisyonu Başkanı Mustafa SAVAŞ, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yasar YILDIRIM, Milletvekili Bayram ÖZÇELİK, Milletvekili Cihan BEKTAŞ,  MAPEG Genel Müdürü Cevat GENÇ, MTA Genel Müdürü Cengiz ERDEM, TKİ Genel Müdürü Ömer BAYRAK, BOREN Başkanı Doç. Dr. Abdulkerim YÖRÜKOĞLU, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel BARAN, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin ÖZDEBİR, TESK Başkanı Bendevi PALANDÖKEN, İMKON Başkanı Tahir TELLİOĞLU ve TİSK Genel Başkan Vekili Celal KOLOĞLU katılım gösterdiği açılışa Sektör Dernek ve Birlik temsilcileri de katıldı.

Derneğimizi temsilen açılış törenine Yönetim Kurulu Başkanı Ali EMİROĞLU ve Genel Sekreter Dr. Ercan BALCI katıldı.

Açılış töreninde söz alan MASİS Başkanı Naci İlci, sendika olarak kamu yöneticileri ile sağlıklı bir iletişim ve işbirliği halinde faaliyetlerini sürdüreceklerini ifade etti. Maden işverenlerinin çevre bilinci yüksek, doğaya saygılı ve vatansever iş insanları olduğunun altını çizen İlci, Türkiye ormanlarının geliştirmesine maden firmalarının sunduğu katkının göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi. Yeni Maden Kanunu hazırlıklarından duyulan memnuniyeti ve torba yasa kapsamında sektöre nefes aldıracak tedbirlerin planlanmasının yatırımcılarda yeni umutlar yeşerttiğini belirten İlci, açılış törenine katılımlarından dolayı protokol üyeleri ve misafirlere teşekkür ederek sözlerine son verdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Kalaycı ise konuşmasında madenciliğin ülke ekonomisi açısından önemine değinerek, Bakanlık olarak sektörün gelişimi için bugüne kadar yaptıkları çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Kalaycı, Madencilik sektörünün tek işveren sendikası olan MASİS’e çalışmalarında başarılar dilerken kamu ve sivil toplum işbirliğinin önemini vurguladı.

Gerçekleştirilen açılış töreni, MASİS Başkanı Naci İlci tarafından Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Kalaycı’ya plaket takdim edilmesinin ardından açılış kurdelesinin protokol üyeleri tarafından kesilmesiyle sona erdi.

Çevreci madencilik ilkesinin bir göstergesi olarak, açılışa katılan tüm misafirler adına TEMA Vakfına fidan bağışında bulunulduğunu açıklayan MASİS’in bu davranışı katılımcılar tarafından beğeni ile karşılandı.